Начальник відділу контролю міжнародної діяльності управління трансфертного ціноутворення Головного управління ДПС у Харківській області Сергій Красюков виступив спікером на черговому вебінарі, який був проведений спільно з Diia.Business І Warsaw.
Під час івенту йшлося про оподаткування контрольованих іноземних компаній (КІК). Учасники івенту дізналися про те, що таке КІК, в яких випадках контролюючій особі необхідно подати Повідомлення про набуття або відчуження частки в іноземній кампанії, яку звітність потрібно подавати та нюанси її заповнення, яка відповідальність за порушення правил по КІК тощо.
Зокрема, Сергій Красюков повідомив, що за статтею 392 розділу І Податкового кодексу України (далі - Кодекс), контролер – це фізична або юридична особа, що є резидентом України, яка здійснює юридичний або фактичний контроль над іноземною компанією. При цьому такий контроль може бути здійснено прямо або опосередковано.
Податківець відповів на всі запитання учасників заходу. Так, стосовно відповідальності за невиконання правил КІК він повідомив, що за такі порушення передбачена фінансова відповідальність у вигляді накладання штрафу, розмір якого визначено пунктом 120.7 статті 120 розділу ІІ Кодексу. Але наразі та протягом шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, зокрема, до платників податків не застосовуються штрафні санкції за порушення, передбачені абзацами першим – восьмим пункту 120.7 статті 120 Кодексу (Закон України № 3706-ІХ від 09.05.2024 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей експорту окремих видів товарів у період дії воєнного стану»).
Проте, як підкреслив Сергій Красюков, застосування відповідальності за порушення правил КІК лише відтерміновано, і законодавство передбачає можливість застосування штрафних санкцій за такі порушення після спливу шести місяців після місяця, в якому воєнний стан в Україні буде припинено або скасовано. Тому податківець рекомендував контролюючим особам виконувати правила КІК, які регламентує стаття 392 розділу І Кодексу.