До уваги суб’єктів декларування – працівників Головного управління ДПС у Харківській області!
Пропонуємо розібратися, чи слід декларувати цінне рухоме майно, вказане у попередній декларації, якщо у звітному періоді вартість такого цінного майна не перевищує поріг декларування у розділі 5 «Цінне рухоме майно (крім транспортних засобів)».
Ні. У декларації зазначаються відомості про цінне рухоме майно, вартість якого перевищує 100 ПМ. Щороку розмір порогу для декларування цінного рухомого майна є різним, а тому цінне рухоме майно, вартість якого не перевищує 100 ПМ у відповідному звітному періоді, не підлягає декларуванню.
Вказане правило не застосовується, якщо суб’єкт декларування обрав позначку «Не відомо» щодо вартості майна, яке зазначив у деклараціях за попередні звітні періоди, й надалі його грошову оцінку не проводив.
Приклад. Суб’єкт декларування у розділі 5 «Цінне рухоме майно (крім транспортних засобів)» декларації за 2020 рік зазначив відомості про картину вартістю 220 000 грн, оскільки вартість об’єкта перевищувала поріг у 100 ПМ (прожитковий мінімум для працездатних осіб на 01.01.2020 становив 2 102 грн). У 2021 році грошова оцінка цього об’єкта не проводилася, тому її вартість у звітному періоді (2021 рік) не змінилася. Ураховуючи те, що прожитковий мінімум для працездатних осіб на 01.01.2021 становив 2 270 грн, у декларації за 2021 рік декларуванню підлягають відомості про цінне рухоме майно (крім транспортних засобів), вартість яких перевищує 227 000 грн (тобто 100 ПМ). За таких умов у декларації за 2021 рік відомості про картину вартістю 220 000 грн не підлягають декларуванню.
Також, пропонуємо розібратись, чи слід декларувати зброю, отриману як нагороду (відзнаку).
Ні, не потрібно, якщо у документі до нагороди (відзнаки) немає відомостей про вартість зброї або зазначена у такому документі її вартість не перевищує визначений Законом поріг декларування (100 ПМ).
Крім того, така нагорода (відзнака) не є подарунком та не відображається у розділі 11 «Доходи, у тому числі подарунки» і у розділі 14 «Видатки та правочини суб’єкта декларування» декларації.
Крім того, пропонуємо розібратись, чи слід декларувати цінне рухоме майно, отримане військовослужбовцями під час дії воєнного стану.
Цінне рухоме майно, отримане військовослужбовцями під час дії правового режиму воєнного стану у виді:
- засобів індивідуального захисту,
- дронів та їх аналогів з комплектуючими елементами,
- індивідуальних засобів спостереження та розвідки,
- оптико-електронних систем та вогнепальної зброї з комплектуючими документами,
не підлягає декларуванню (абз. 2 примітки до п. 3 ч. 1 ст. 46 Закону).