Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій

опубліковано 12 вересня 2024 о 12:00

У Головному управлінні ДПС у Харківській області відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій.

На запитання платників відповідала головний державний інспектор відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС області Ірина Каспійцева.

Під час заходу суб’єкти господарювання запитували: коли потрібно обов’язково застосовувати РРО/ПРРО, чи існують пільги щоб не застосовувати РРО/ПРРО, чи потрібно вести облік товарів і за якою формою, як правильно кодувати товар та подавати звітність, які обов’язкові реквізити фіскального чека тощо.

Зокрема, відповідаючи на одне із запитань платника фахівчиня повідомила, що діючим законодавством встановлено обов’язок щодня створювати у паперовій та/або електронній формі РРО або програмними РРО фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій. 

При цьому, у разі оголошення повітряної тривоги, працівники магазину зобов’язані припинити реалізацію товарів (послуг) та покинути магазин (торговий зал). У випадку якщо повітряна тривога тривала у проміжку часу, в якому господарський об’єкт припиняє свою роботу згідно з розкладом, такий чек має бути створений на РРО/ПРРО не пізніше наступного робочого дня, до початку проведення розрахункових операцій на такому РРО/ПРРО.

Аналогічними дії суб’єкта господарювання можуть бути і в разі аварійного відключення світла та неможливості створення щоденного фіскального звітного чеку (щоденного Z-звіту).

Під час «гарячої лінії» платники податків отримали вичерпні відповіді на всі питання.