У Головному управлінні ДПС у Харківській області відбулася чергова «гаряча лінія», присвячена темі погашення заборгованості зі сплати ЄСВ. На запитання платників відповідала Олена Гладкова, начальник відділу погашення боргу з фізичних осіб та заборгованості з ЄСВ управління по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Харківській області. Під час телефонного зв'язку платники цікавились порядком стягнення заборгованості, термінами сплати єдиного внеску, можливостями розстрочення боргу, процедурою звірки нарахувань та наслідками несплати єдиного внеску.
Олена Гладкова наголосила, що єдиний внесок підлягає обов'язковій сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності заборгованості податкова служба надсилає боржнику вимогу про сплату (боргу) недоїмки.
Якщо протягом 10 календарних днів з моменту отримання вимоги платник не погасив борг або не оскаржив вимогу в адміністративному чи судовому порядку, документ вважається узгодженим і набуває чинності.
Вимога є виконавчим документом, який протягом 10 робочих днів після узгодження передається органам державної виконавчої служби для примусового стягнення. В межах виконавчого провадження служба може блокувати банківські рахунки (включно з картковими), накладати арешт на майно та обмежувати виїзд за кордон для посадових осіб боржників або фізичних осіб-підприємців.
Важливо зазначити, що крім основної суми заборгованості, боржник зобов'язаний сплатити виконавчий збір у розмірі 10% від суми боргу та покрити витрати на виконавче провадження.
Олена Гладкова особливо підкреслила, що чинне законодавство не передбачає можливості розстрочення чи відстрочення заборгованості з єдиного внеску. До такої заборгованості не застосовується строк давності, і вона підлягає списанню лише у разі смерті боржника або повної ліквідації юридичної особи.